Słodki przekaz dla klienta

Słodka reklama staje się bardzo często wybieraną formą promocji. Nie tylko przez duże firmy z wielkim budżetem na marketing, ale również przez lokalne firmy, które potrafią zadbać o klientów i wykorzystują do tego jedno z najlepszych narzędzi, jakie dala im branża cukiernicza. To oczywiście krówki. Wszyscy znamy te wyjątkowe cukierki. Duże, słodkie, mleczne i ciągnące. Zapakowane w papierowe opakowanie ? nie potrafimy się od nich uwolnić. Mając okazję spróbować krówki reklamowe, można być pewnym że nikt się temu nie oprze.

Krówki to tak zwane słodkie środki komunikacji bezpośredniej i pośredniej. Stosowane są do nawiązania porozumienia z partnerem biznesowym lub klientem, w oparciu o wielką ilość pozytywnych emocji, uwalnianych słodyczą cukierków reklamowych. Dlaczego akurat krówki, a nie inne cukierki? W końcu ich wybór jest tak wielki, że nikt z nas nie powinien mieć żadnych trudności z tym, aby znaleźć dla siebie dokładnie taki produkt, jaki najlepiej będzie mu odpowiadał. Wiele osób nie może sobie wyobrazić życie bez krówek. Istnieje nawet kilka teorii, dających wgląd ku temu. dlaczego akurat krówki reklamowe są tak kuszące. Jedna z nich twierdzi, że słodycze są zwykle związane z beztroskim dzieciństwem, kiedy to krówki były rodzajem nagrody za dobre zachowanie. Inna teoria twierdzi natomiast, że odziedziczyliśmy miłość do smaku słodyczy od naszych przodków. Dla nich słodki smak nieznanych owoców oznaczał, że są one jadalne. Dla nas, słodki smak krówek reklamowych jednoznacznie kojarzy się z przyjemnością, której naprawdę trudno się oprzeć.

Tak czy inaczej, każdy lubi słodycze, a w szczególności krówki, staje się łakomym kąskiem dla firm, stosujących słodycze w swojej reklamie. Oczywiście, aby moc krówek była wykorzystywana w pełni, nie można tylko polegać na ich smaku. Oprócz tego należy również zadbać o ładne opakowanie ? kolorowe, estetyczne, z dobrego papieru i trwałe.

Podsumowując, krówki reklamowe mogą służyć jako miłe prezenty dla ludzi biznesu, rozdawane w w czasie targów, prezentacji, konferencji oraz podczas bezpośrednich spotkań każdego dnia. Słodkie krówki mogą być również dobrym początkiem do trudnych negocjacji, rozładowując niepotrzebne napięcie. Bardzo ciekawym pomysłem na to, jak można wykorzystywać krówki reklamowe, to nadanie im roli kuponu lub wejściówki. Nie musi być nią sam cukierek, ale na przykład opakowanie. W takich sytuacjach, słodycze często stają się częścią marki, usługi lub kampanii reklamowej produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *